BLOG
01.06.2019

Bayramda İstanbul

Bayramda İstanbul

Bayramda İstanbul’da neler yapılabilir? Büyük organizasyonlar yapıp, çok para harcayarak gezmenize gerek yok. Kalabalık yüzünden yapamadığınız şeyleri yapmak, zamansızlıktan dolayı gidemediğiniz yerlere gitmek, şehrin farkına varabilmek yeter de artar bile… İşte İstanbul'da kalacaklara yakın mekan önerileri


BURGAZADA’DA MASAL GİBİ BİR YER: MADAM MARTHA KOYU

Eski adıyla Halikya, Burgazada'nın belki de en güzel yerlerinden biri. Koy, Yassıada'nın tam karşısında bir kilometre karelik bir alanı kaplıyor.

Burgazada Vapur İskelesi'nden inip sağdan giden yolu 20 dakika takip ettiğinizde, Yassıada'nın tam karşısında karşınıza saklı bir koy çıkıyor; orası Madam Martha Koyu. Biraz ürkütücü gözükse de dik yokuşlu merdivenden aşağı indiğinizde ilk başta gözlerinize inanamıyorsunuz. Çünkü, tahmin bile edemeyeceğiniz bir anda karşınıza çıkıveriyor koy.

Koyda nisan ayından itibaren kamp yapılabiliyor. Genellikle gençlerin kamp için tercih ettiği Madam Martha Koyu, esen poyrazla birlikte iyi bir sığınma mekanı. Çadırlar, genellikle dik yokuşlu merdivenin sağında kalan toprak alanda kalıyor. Bu sayede Madam Martha'nın sakinliğinde hem güneşin doğuşunu hem de güneşin batışını izleyebiliyorsunuz.

İLK KEZ BOŞ OLAN ATATÜRK ARBORETUMU’NU GÖRÜN

Atatürk Arboretumu, İstanbul’un Sarıyer’in Bahçeköy semtinde yer alıyor. Belgrad Ormanı’nın da yakınlarında. İstanbul Beşiktaş’tan yaklaşık 35 dakika sürüyor.

Belgrad Ormanı ile yan yana olmasına rağmen mangal dumanı ve top oynayanlara maruz kalma stresi yaşamadan gidebileceğiniz bir yer. Gezmeye başlamadan önce, giriş ücreti ödediğiniz sırada orman haritası istemeyi unutmayın. Hemen havuzun sağ kısmında göleti görebilirsiniz. Düğün, dergi ve katalog çekimleri de yapılıyor ama bu gibi organizasyonlar için arayıp bilgi almanızda fayda var.


ŞİLE’NİN SAHİL KÖYÜ: AKÇEKESE

İstanbul’a 60 kilometre mesafede, kumsalı ve temiz deniziyle dikkat çeken, sakin bir gün geçirmek isteyenlerin yeri burası. Eğer burada kalacaksınız Akçakese sahilinde bulunan tatil ve kamp merkezi var. Ağaç evler içinde yapılan konaklamalarda spor tesislerinden, restoranlardan yararlanabiliyorsunuz.


Buranın denizi güvenli ve sığ oluyor genelde. Tipik Karadeniz evleri de dikkat çekiyor. Akçakese-Şile arasında bulunan Kabakoz Köyü de Safranbolu evlerini çağrıştıran evleriyle görülmeye değer.


Kaynak: ensonhaber 

Dünyadaki 14 Ülke ve Çalışma Şartları
10.01.2020
Dünyadaki 14 Ülke ve Çalışma Şartları

Rusya'dan Finlandiya'ya, Meksika'dan Belçika'ya dünyadaki 14 ülkenin çalışma şartlarını siz...

10.01.2020

Her ülkenin sosyo-ekonomik koşulları birbirinden farklı. Kimi ülkelerde toplumun refah düzeyi ...

10.01.2020

...

Dünyadaki 14 Ülke ve Çalışma Şartları
10.01.2020
Dünyadaki 14 Ülke ve Çalışma Şartları

...

10.01.2020

...

CV ‘nizin Aday Takip Sistemlerine Uyumunu Arttırmanın Temel Yolları
24.10.2019
CV ‘nizin Aday Takip Sistemlerine Uyumunu Arttırmanın Temel Yolları

İşverenler ve işe alım profesyonelleri istedikleri beceri ve niteliklere sahip adayları be...

DEMO TALEP ET
gönderiliyor...
Mesai Saati Demo