BLOG
01.06.2019

Bayramda İstanbul

Bayramda İstanbul

Bayramda İstanbul’da neler yapılabilir? Büyük organizasyonlar yapıp, çok para harcayarak gezmenize gerek yok. Kalabalık yüzünden yapamadığınız şeyleri yapmak, zamansızlıktan dolayı gidemediğiniz yerlere gitmek, şehrin farkına varabilmek yeter de artar bile… İşte İstanbul'da kalacaklara yakın mekan önerileri


BURGAZADA’DA MASAL GİBİ BİR YER: MADAM MARTHA KOYU

Eski adıyla Halikya, Burgazada'nın belki de en güzel yerlerinden biri. Koy, Yassıada'nın tam karşısında bir kilometre karelik bir alanı kaplıyor.

Burgazada Vapur İskelesi'nden inip sağdan giden yolu 20 dakika takip ettiğinizde, Yassıada'nın tam karşısında karşınıza saklı bir koy çıkıyor; orası Madam Martha Koyu. Biraz ürkütücü gözükse de dik yokuşlu merdivenden aşağı indiğinizde ilk başta gözlerinize inanamıyorsunuz. Çünkü, tahmin bile edemeyeceğiniz bir anda karşınıza çıkıveriyor koy.

Koyda nisan ayından itibaren kamp yapılabiliyor. Genellikle gençlerin kamp için tercih ettiği Madam Martha Koyu, esen poyrazla birlikte iyi bir sığınma mekanı. Çadırlar, genellikle dik yokuşlu merdivenin sağında kalan toprak alanda kalıyor. Bu sayede Madam Martha'nın sakinliğinde hem güneşin doğuşunu hem de güneşin batışını izleyebiliyorsunuz.

İLK KEZ BOŞ OLAN ATATÜRK ARBORETUMU’NU GÖRÜN

Atatürk Arboretumu, İstanbul’un Sarıyer’in Bahçeköy semtinde yer alıyor. Belgrad Ormanı’nın da yakınlarında. İstanbul Beşiktaş’tan yaklaşık 35 dakika sürüyor.

Belgrad Ormanı ile yan yana olmasına rağmen mangal dumanı ve top oynayanlara maruz kalma stresi yaşamadan gidebileceğiniz bir yer. Gezmeye başlamadan önce, giriş ücreti ödediğiniz sırada orman haritası istemeyi unutmayın. Hemen havuzun sağ kısmında göleti görebilirsiniz. Düğün, dergi ve katalog çekimleri de yapılıyor ama bu gibi organizasyonlar için arayıp bilgi almanızda fayda var.


ŞİLE’NİN SAHİL KÖYÜ: AKÇEKESE

İstanbul’a 60 kilometre mesafede, kumsalı ve temiz deniziyle dikkat çeken, sakin bir gün geçirmek isteyenlerin yeri burası. Eğer burada kalacaksınız Akçakese sahilinde bulunan tatil ve kamp merkezi var. Ağaç evler içinde yapılan konaklamalarda spor tesislerinden, restoranlardan yararlanabiliyorsunuz.


Buranın denizi güvenli ve sığ oluyor genelde. Tipik Karadeniz evleri de dikkat çekiyor. Akçakese-Şile arasında bulunan Kabakoz Köyü de Safranbolu evlerini çağrıştıran evleriyle görülmeye değer.


Kaynak: ensonhaber 

Adayların İşe Alım Sürecini Terketmesini Önleyecek Bazı Öneriler
08.10.2019
Adayların İşe Alım Sürecini Terketmesini Önleyecek Bazı Öneriler

2019 yılında yayınlanan bir LinkedIn yetenek raporuna göre sadece geçen yıl işe alım süreci...

İşten Ayrılan Kadına Tazminat
25.06.2019
İşten Ayrılan Kadına Tazminat

Yargıtay kararına göre, bundan sonra kadın çalışan sayısı yasal limit olan 150'yi geçen i...

İyi Bir Stratejist Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır
24.06.2019
İyi Bir Stratejist Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır

Strateji, iş hayatı için çok önemli bir konu. Markaların ömürlerini büyük oranda stratejil...

Risk Yönetimi
22.06.2019
Risk Yönetimi

Risk, işletmeler için piyasada başarıya ulaşabilme ihtimallerini ifade etmektedir. İşletmeler...

Son Teknoloji Yazılımlar
17.06.2019
Son Teknoloji Yazılımlar

Yazılım, teknoloji ile iç içe olan genel anlamı ile her alanda sistemleri oluşturan, donanım ...

Yazılımda Sıkça Kullanılan Terimler ve Anlamları
12.06.2019
Yazılımda Sıkça Kullanılan Terimler ve Anlamları

Yazılım TerimleriYazılım sektörüne giriş yaptığımız zaman karşımıza alışık olmadı...

DEMO TALEP ET
gönderiliyor...
Mesai Saati Demo